Öne çıkanlar
Türkiye ‘Edaxion Platinum Pack 100’ Geleceğin Dünyasında Yerini Aldı

Türkiye ‘Edaxion Platinum Pack 100’ Geleceğin Dünyasında Yerini Aldı

2024 yılı Ekoloji Kalkınma alanında « Geleceğiniz için birleştiriyoruz » Edaxion Platinum Pack 100 platformunun yanısıra AB ülke liderlerinin de açıkladığı ‘dijital dönüşüm ve sürdürülebilirlik’ konulu konferansın ikincisi 2 Mayıs’da Kraainem Belçika’da bulunan Edacco EDC büyük salonunda yüz yüze ve eş zamanlı olarak çevrimiçi gerçekleştirildi.

Avrupa Komisyonu Kıdemli Finans Eksperi ve Edacco Finans Kurulu Başkanı Erhan Yurdayüksel konferansın açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“AB Komisyonu’nun içinde olduğu Edaxion Platinum Pack 100 Platformu,
Tüm Dünya’da kamu kurumları, üniversiteler, STK’lar, özel sektör kuruluşları, belediyeler, birlikler, kooperatifler v.b büyük hedefleri olan işletmelere yönelik gerçekleştirilen « Geleceğiniz için birleştiriyoruz » Konferansı’nın 2024 yılı programında yer alan ikincisini gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Geçen yıllara göre bu yıl daha coşkulu bir birlikteliği yaşadığımız bu konferansta,
Konusunda önde gelen uzmanlar ve tutkulu girişimciler ekoloji, kalkınma, dijital dönüşüm ve sürdürülebilirlik alanlarında başarılarının sırlarını açığa çıkarırken, güçlü öngörülerle birlikte adeta ilham ve motivasyonla dolu bir Dünya’nın derinliklerine daldık. AB ülkelerinin yanı sıra Türkiye’nin de 64 ülkenin, milyonlarca kurum ve kuruluşun da yer aldığı Dünya’nın en büyük Teknoloji-Ticaret ve Araştırma işbirliği platformu ‘Edaxion Platinum Pack 100’ Platformu içinde diğer AB ülkeleriyle birlikte yer alacak olması ise beni ayrıca memnun etmiştir. ‘Edaxion Platinum Pack 100’ Platformunda hedef 80 ülkedir.

Uluslararası alanda kurum ve kuruluşların tüm Dünya’da tanınır olmak için Ekoloji ve Kalkınma alanında bir çatı altında yer alması günümüzde büyük önem arz etmektedir.
Kısa süre içinde iş modellerinin değişmekte olduğunu sektörel politikaları ve stratejileri oluştururken bu değişiklikleri dikkate almalıyız.

Doğru politikalarla oluşturulan Edaxion Platinum Pack 100’ün dev platformunda iklim değişikliğinin ve aşırı doğal kaynak kullanımının önüne geçemezsek, Ekolojik alanda dijital devrime ayak uyduramazsak, dijital dönüşüm ve sürdürülebilir iş stratejilerinin içinde yer alamazsak, Dünyamızın yaşayacağı çevresel felaketlerin yanı sıra, ülkelerin de sadece çevresel değil, çok ciddi sosyal ve ekonomik risklerle karşı karşıya kalması kaçınılmazdır” diyerek sözlerini tamamladı.

Edaxion Platinum Pack 100, Dijital dönüşüm ve sürdürülebilirlikte yeni bir çığır açtı

Dünya’nın en geniş kapsamlı platformlarından biri olan Edaxion Platinum Pack 100, 2 Mayıs 2024 tarihinde çevrimiçi Edaxion Live Platformu üzerinden düzenlenen konferansta, sanal ve hibrit etkinliklerin geleceği ile sürdürülebilir iş stratejilerine odaklandı. Konferans, Avrupa Komisyonu uzmanları ve üye ülkelerin temsilcileri ile birlikte dijital kültür ve eğitim sektöründen ve üniverstelerden birçok önemli ismi bir araya getirerek, sektördeki en geniş çaplı tartışma ve işbirliği platformunu sundu.

Edaxion Platinum Pack 100’ün Geniş Kapsamlı Misyonu ve Etkinlik İçeriği

Edaxion Platinum Pack 100, dijital dönüşüm ve sürdürülebilirlik alanlarında dünya çapında lider bir platform olarak yeni standartlar belirleyerek, Avrupa ve Dünya ülkelerinin iş dünyasına yenilikçi ve kapsamlı çözümler sunmaktadır. Platform, geniş bir ağ üzerinde sanal ve hibrit etkinlikler aracılığıyla işletmelerin çevresel ayak izlerini azaltmalarına ve operasyonel verimliliklerini artırmalarına olanak tanırken, aynı zamanda sürdürülebilir iş modelleri ve çevresel sorumluluk projeleri ile tüm Dünya’ya öncülük ediyor. Edaxion Platinum Pack 100, Avrupa Yeşil Mutabakatı’nın öngördüğü hedeflere ulaşmada kilit bir rol oynayarak, özel resmi kurum ve kuruluşlar, iş dünyası için model teşkil etmiştir.

Konferansın Gündemi ve Tartışılan Konular

Konferansta, Edaxion’un stratejileri, güncel ilerlemeleri ve gelecek hedefleri ele alınırken, ayrıca Horizon Europe çerçevesinde Sanal Dünyalar için ortaklık teklifleri ve Sanal Gerçeklik (VR) ile Artırılmış Gerçeklik (AR) teknolojilerini içeren Endüstriyel Koalisyonun son durumu ve faaliyetleri ve de ekonomiye sağladığı kısa ve uzun vadeli kazançlar üzerine derinlemesi hakkında bilgi verildi. Bu tartışmalar, katılımcılara sektördeki son trendler ve teknolojik gelişmeler hakkında geniş kapsamlı bir bakış açısı sağladı.

Gizlilik ve İletişim Kuralları

Konferansta, katılımcıların gizlilik beyanlarını kabul etmeleri ve belirlenen iletişim kurallarına uymaları gerektiği vurgulandı. Bu, veri güvenliğini koruma ve sağlıklı bir iletişim ortamını sürdürme açısından önemliydi.

Gelecek Planlar ve Etkinlikler

Sonraki konferansın 20 Haziran 2024 tarihinde Belçika’da Kraainem Edacco EDC Büyük Salonu’nda yüz yüze ve eş zamanlı olarak çevrimiçi gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Bu konferans, platformun Avrupa’daki etkinliklerine daha fazla katılım sağlayarak, işbirliklerini ve sinerjileri artırma fırsatı sunacaktır.
Edaxion Platinum Pack 100, dijital ve sürdürülebilir dönüşüm konusunda dünya çapında liderliğini pekiştirmeyi ve Avrupa iş dünyasına değer katmayı sürdürecektir.

Haber Linki

Benzer yazılar